S.S.S.

SIKÇA SORULAN SORULAR

Merhaba, hayalini kurduğunuz ve özenle hazırladığınız/hazırlandığınız mutlu günlerinizi riske etmemek için kafanızda onlarca sorunun olduğunun bilincindeyiz. Bunu için sizlere aşağıda en çok sıklıkla sorulan soruların yanıtını vermek istedik. Tabi ki bütün sorularınızı cevabı burada olmaya bilir bu konuda da bize çekinmeden sorularınızı yönelte bilir samimiyetle cevap alacağınızdan emin olabilirsiniz.

Sorulara başlamadan önce özellikle belirtmek istediğimiz ve seçiminizi yaparken rahat olmanızı istediğimiz için tarzımızdan ve tecrübemizden biraz bahsetmek isteriz;

Fotoğrafa tutku ile bağlı tüccar bazlı düşünmeyen fotoğraflara anlam yükleyerek onların ölümsüz kalmasını sağlayan ve  ailenizden birisi olmaya talip bir ekibiz. Fotoğraf çekinmenin psikolojik bir alt yapıya sahip olduğunu sizlerin de profesyonel bir model olmadığını bilerek kamera arkasına geçiyoruz. Samimiyetimiz ve profesyonelliğimiz ile sizi rahat bir çekim ortamına hazırlıyoruz sizde buna kayıtsız kalamıyor ve anı yaşamaya, kahkahalar atmaya ve normal bir günde aşkınızı nasıl yaşıyorsanız öyle davranmaya başlıyorsunuz. Sonrasında da keşke hiç bitmeseydi dediğiniz ve bir sürü güzel hatıra biriktirdiğiniz bir günü birlikte sonlandırıyoruz. Kısacası siz güzel bir hatıranın hayalini kurarken bizde iş birliğimizi dostluğa dönüştürmek istiyoruz.

Son olarak siz değerli çiftlerimize de en önemli tavsiyemizi sunmak istiyoruz. Bir daha yaşanması mümkün olmayan bu özel günde tarzınıza yakın ve güvendiğiniz fotoğrafçılarla çalışın. Onların daha önceki işlerini detaylıca inceleyin ve içinize sinmeyen kafanıza yatmayan hiçbir projenin yada satın almanın içerisinde olmayın.

Sevgiler…

 • Poz verebilen fotojenik bir çift değiliz. Bu durumda nasıl bir yöntem izliyorsunuz ve bize yardımcı oluyor musunuz?

Tabi ki yardımcı oluyoruz. Klasik stüdyo pozları verdirmeyi seven bir düğün  fotoğrafçısı değiliz. Dolayısıyla dış mekanda, klasik düğün karelerinden farklı, sıra dışı ve bir o kadar eğlenceli ortamda çekimleri yapıyoruz. Genellikle poz öncelikli değil duygu öncelikli fotoğraflar çekmeye gayret ediyoruz. Bu sayede güzel ve eğlenceli  bir gün geçiriyorsunuz…

 • Albümde kaç fotoğraf yer alıyor?

Fotoğraf sayısı seçmiş olduğunuz paket seçimine göre 35-55 poz arasında değişmektedir. Dvd  elinize ulaştıktan sonra albümde yer almasına karar vereceğiniz ve yaklaşık 4-8 hafta kadar süren, tasarımı tamamen bize ait olan çok orijinal bir gelin damat albümü tasarlıyoruz.

 • Düğün klibi çekiyor musunuz?

Evet Klip çekimi yapıyoruz. Talebinize göre 1dk'lık instagram klibi ve ortalama 3-4dk lık heyecanlı aktif  ve romatik bir düğün klibinizi oluşturuyoruz. Ancak özellikle belirtmekte fayda var, video klip ekip işidir, kullanılan ekipman veya kurgunun önemli olması kadar sizinde rahat olmanız anı yaşamanız ve verilen rolleri hissederek canlandırmanız gerekmektedir. Aksi halde çekiminiz bir kamera arkası gibi olur ve biz onu samimi bulmadığımız için yapmıyoruz.

 • Düğün Salonunda fotoğraf çekiyor musunuz?

Düğün hikayesi paketi alan çiftlerimizle ilk dans anına kadar beraber oluyoruz. Dolayısıyla düğün salonuna gidiyoruz fakat düğün salonunda salon fotoğrafçılığı hizmeti vermiyor sadece hikayemizi yani düğün klibimizi tamamlamak adına çiftlerimizin özel anlarını fotoğraflıyoruz.

 • Çekimlerde kullanılan renkli aksesuarları kim temin ediyor?

Çekim için kullanılan aksesuarları bizde getiriyoruz. Fakat son yıllarda artık aksesuar kullanma taraftarı değiliz. Çiftimize genelde aksesuarlarını kendilerine özel ve farklı olmak adına tasarlamalarını öneriyoruz. Her zaman yanımızda bulunan aksesuarları kullanmak isteyen çiftlerimiz olursa yardımcı oluyoruz.

 • Düğün paketleriniz nedir ve ne tür çekimler yapıyorsunuz?

Düğün paketlerimizi 0505 205 30 30 Nolu telefonu arayarak, info@mahmuthan.net adresine mail atarak veya ofisimizi ziyaret ederek öğrenebilirsiniz. Çiftlerimizin isteklerine göre de bir paket oluşturabiliyoruz. onların dışında Save The DateVintage Wedding tarzında çekim konseptlerimiz çekimlerimiz de mevcuttur.

 • Nerelerde çekim yapıyorsunuz?

Türkiye genelinde çekimler yapmaktayız ancak merkezimiz Kayseri’de olduğu için genellikle KAYSERİ, KAPADOKYA ve SULTAN SAZLIĞI bölgelerini ağırlıkla kullanmaktayız. Kayseri ili içerisinde tercih edilen bölgeler Talas, Tavlusun, Gesi, Bünyan, İncesu, Develi ve At çiftlikleri oluyor.

 • Çekim Mekanlarını Nasıl Belirliyorsunuz? 

Mekan seçimlerini genel olarak mevsimsel koşullar ve çiftimizin talebine göre belirmekteyiz.

Her ay renkler değiştiği için bizlerde çiftlerimize mekanlardaki tecrübelerimizi ve daha önceki referanslarımızı sunuyoruz. Ayrıca mekan seçimi konusunda önceliği çiftlerimize bırakıyoruz.

 • Kullandığınız makinalar ve diğer ekipmanlar nelerdir ?

Yine seçilen paketlere göre değişim gösteren bir başla unsur ekipmanlarımızdır. Bu konuda detaylı bilgi verebilmemiz için çiftlerimizin az bir bilgisi de bulunması gerekmektedir. Her yıl bu konuda kendimizi yenileyen bir ekip olarak teknolojiye ayak uyduruyoruz. Düğün fotoğrafçılığının en önemli şartı ekipman kalitesidir. Şuan bu sayfada bulunmanızın en büyük sebebi size sunmuş olduğumuz kaliteli fotoğraf sunumudur. Biz bu konuda çok hassas olduğumuz için kendinizi rahat hissetmenizi istiyoruz.

 • Çekmiş olduğunuz tüm fotoğrafları teslim ediyor musunuz ?

Çekilen tüm fotoğrafları dijital olarak DVD’de teslim ediyoruz. . İstenildiği taktirde Flash belleklerinize de aktarabiliyoruz. Bu sayede albüm içerisinde yer almayan ama çok sevildiğiniz kareleri bize bağlı kalmaksızın herhangi bir yerden çıktı alıp evinizin bir köşesini süsleyebiliyor veya sevdiklerinize mutluluğunuzun resmini hediye edebiliyorsunuz.

 • Albüm içeriğiniz, paketleriniz ve baskı kaliteniz nedir ?

Öncelikle marka yapmak istediğimiz şeyin ismimiz olduğunu ve herhangi bir kalitesizliğe asla müsamaha göstermeyeceğimizi çok net ifade etmek isteriz. Albümcümüzü veya diğer tedarikçilerimizi seçerken size ömür boyu hizmet edecek ürünler teslim etmesini sağlayacak profesyonel firmalarla çalışıyoruz. Bugüne kadar aldığımız olumlu geri dönüşler ve materyal şikayetlerinin olmaması bu söylediklerimizi doğrular nitelik taşıyor.

 • Ödemeyi nasıl hallediyoruz, şartlarınız nedir ?

Ödeme planımız anlaşma sağladığımız gün seçilen pakete göre belirlenen fiyatın 3/1 kısmını kapora şeklinde alıyoruz. Geri kalan ödememizi çekim günü peşin alıyoruz. Ödemelerimizde kredi kartı kullanmıyoruz.

Diğer sorularınız ve aklınızı takılanlar için bize İletişim sayfamızdan ulaşabilirsiniz.